ageval.euCzas wolny › Kiedy fantazja staje się rzeczywistością!

Kiedy fantazja staje się rzeczywistością!

Odkąd istnieje ludzkość ludzie zastanawiali się, jak będzie wyglądała i co się stanie za kilka lat. Od właściwie początku przeważała , że przyszłość będzie wyglądała zupełnie inaczej niż teraźniejszość, że wszystko się zmieni, a ludzkość w całym swoim istnieniu pójdzie zdecydowanie do przodu. Przyszłość dla większości ludzi oznacza szybki i szeroki rozwój technologii, polepszenie standardu życia, a nawet całkowitą jego zmianę. Właśnie z takiej potrzeby człowieka – potrzeby odczuwania i rozumienia zmian wziął się cały nurt kultury popularnej czy też kultury w ogóle, jaki dziś nazywamy nurtem science -fiction.

W filmie "Skok do przyszłości" z lat 80 pojawia się sugestia, że w przyszłości mogą pojawić się urządzenia oferujące np. flight simulation, które dziś są wspaniałą rozrywką dla wszystkich.

Co się stanie i co będzie już za kilka lat?

powrót do przyszłości, przyszlość, marzenia

fot. media.photobucket.com

Już w latach 80 bardzo silnie, wraz z rozwojem techniki filmowej i techniki tworzenia efektów specjalnych, nurtem science – fiction zainteresowało się . To właśnie filmy kinowe są jedną z najbardziej rozwiniętych, ponieważ popartych wizualną reprezentacją nurtów ukazywania przyszłości w kulturze popularnej. W latach 80 powstają kultowe filmy z tego kierunku, takie jak „skok do przyszłości”, gdzie pojawia się również pomysł symulacji. była od zawsze jednym z marzeń ludzkości, głównie z uwagi na swoje znaczenie w zdobywaniu ostatniego bastionu na ziemi niezajętego przez ludzi – przestworzy. pojawia się w „Skoku” a dziś staje się już realną możliwością, dzięki której każda osoba może poznać, co to znaczy wzbić się w przestworza. lotu to wspaniała rozrywka dla wszystkich zainteresowanych.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać