ageval.euDomDekoratornia › Jak podzielić kawalerkę?

Jak podzielić kawalerkę?

w M-2 wcale nie musi być katorgą i życiową udręką! Wystarczy dobra koncepcja, praktyczne meble i odpowiedni podział przestrzeni, tak aby wydzielić miejsca spełniające poszczególne funkcje. Jak to zrobić?

Wybierając meble stylowe czy kolonialne dodatki mamy pewność, że nigdy nie wyjdą one z mody i będą prezentować się gustownie w naszym mieszkaniu


Parawany

Najważniejszy jest funkcjonalny podział na strefy o poszczególnym przeznaczeniu aby zapewnić nam komfort, tym bardziej, jeśli w jednej kawalerce mieszka więcej niż jedna osoba. Małe mieszkania są obecnie najpopularniejsze na rynku nieruchomości ze względu na cenę, stwarzają jednak wiele problemów. Dzielenie jednego, niewielkiego pokoju, posiadającego najczęściej zaledwie jedno okno, ściankami z płyt dodatkowo zmniejszy nam i tak już niezbyt dużą powierzchnię. Co zatem można zastosować aby oddzielić wizualnie część dzienną od nocnej? Można wykorzystać parawan, który poza swoją funkcją użytkową pełni również funkcje estetyczne. Jest zbudowany z kilku skrzydeł, które można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od potrzeb.Może to być parawan wykonany z naturalnych materiałów, na przykład parawan bambusowy, lub z ciekawą grafiką pasującą do wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są tez parawany azurowe, które mogą stworzyć kameralny kącik wypoczynkowy.
Świetnym i zawsze modnym stylem jest kolonialny charakter mebli. Parawany z tej kategorii są nieco droższe, ale mogą być najmocniejszym punktem naszego mieszkania, przykuwającym uwagę gości.

 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać