ageval.euDomRodzina › Jak odciągnąć dziecko sprzed komputera?

Jak odciągnąć dziecko sprzed komputera?

Komputery zrewolucjonizowały świat, każdy się z tym zgodzi, ułatwiają pracę, komunikację, przenoszą rozrywkę na nowy poziom, są niestety także zagrożeniem dla . Nie chodzi jedynie o problemy związane z postawą przed komputerem i problemami ze wzrokiem, kompletnie uzależniają się od wirtualnych rozrywek.

Jak nie odciągać od komputera

Rodzice chcąc odciągać dzieci od ów odłączają je od prądu, karzą wychodzić na dwór i stosują inne metody siłowe. W ten sposób wychodzenie na zewnątrz zamieniamy w karę co na dłuższą metę przynosi opłakane skutki. Dziecko kojarzy wszelkie aktywności z krzykiem, rozkazami i właśnie karami, co zniechęca je do aktywności.

Jak odciągnąć od monitora

Jedynym skutecznym sposobem na odciągnięcie pociechy sprzed monitora jest znalezienie jej jakiejś pasji. Może to być , zajęcia lub nawet zwykły . Jeśli dobrze to rozegramy, to dziecko same będzie chciało w ten sposób spędzać czas. Obozy żeglarskie, zajęcia na basenie czy karate wprowadzają także rywalizację, która zachęca do starań. Komputer nie daje takich możliwości, dlatego nawet jeśli początkowo proponując takie rozwiązanie dziecku nie spotkamy się z zadowoleniem, to z czasem zmieni się zdanie dziecka.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać