ageval.euCzas wolnyCiekawostki › Informatyka dla detektywów

Informatyka dla detektywów

oxygen forsenicDwudziesty pierwszy wiek jest opanowany przez technologie które dają szerokie możliwości dokonywania przeróżnego rodzaju przestępstw i znacznie lepszej komunikacji między osobami które posiadają na przykład . W efekcie musiało też powstać odpowiednie które pozwalało by na szybkie i dobre zbieranie informacji na ten temat. to bardzo dobra i ciekawa aplikacja dzięki której można w bardzo łatwy sposób wyciągać z urządzeń multimedialnych informacje dotyczące wszystkich połączeń a także przejrzeć i jakie były wysyłane. Tak szerokie możliwości mogą być uważane przez wiele osób za zbyt niebezpieczne ale trzeba też pamiętać o problemie jakim byłoby zdobywanie potrzebnych informacji bez zastosowania większych uprawnień niż zwykle.

Nowoczesne przestępstwa można bardzo często ujawnić dzięki wyciągnięciu informacji z telefonów komórkowych z których korzysta prawie każdy, oxygen forsenic jest oprogramowaniem służącym właśnie do tego celu. Daje to naprawdę duże możliwości w informatyce.

Czuć się bezpiecznie

Znacznie większym problemem niż oxygen forsenic mogą być przeróżnego rodzaju wirusy które również dostępne są dla telefonów komórkowych. Właśnie dlatego ludzie coraz częściej korzystają z oprogramowania telefonów które korzysta z jądra systemu linux. Można wręcz określić Androida jako kolejną wersję tego świetnego systemu jakim jest są systemy Unixowe. Wszystkie działania jakie prowadzimy na swoim telefonie lub innym urządzeniu multimedialnym są gdzieś przechowywane. Odpowiednie dotarcie do tych informacji ręcznie mogło by być dość trudne i czasochłonne, Właśnie dlatego powstało oprogramowanie które pozwala na wyciąganie takich informacji w sposób zautomatyzowany mimo wszystko nikt nie powinien czuć się zagrożony.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać