ageval.euPodróżeWakacje › I jak tu nie kochać gór?

I jak tu nie kochać gór?

Są dwie główne ludzi – tacy, którzy najbardziej cenią sobie nad morzem i ci, którzy morzem gardzą, całą swoją uwagę skupiając na górach. , choć nie są wbrew nazwie wszystkie tego samego rodzaju, nieodmiennie mają w sobie coś magicznego. to jednak nie tylko zapierające dech w piersiach , długie piesze wycieczki ciągnące się przez wiele godzin, a także niezwykła wprost serdeczność ludzi, jakich można tam spotkać. Obok niesamowitej natury i bliskości, jaką tylko w górach można odczuwać, to również popis geniuszu ludzkiego, który pozwala zapanować nad przyrodą i w tych trudnych warunkach zorganizować ludziom dobre warunki do życia.

Pewne trendy w budownictwie wydają się niezależne od czasu - wiązary dachowe we wnętrzu górskich chat dbają stabilność ich konstrukcji i wpływają na niesamowity wygląd zewnętrzny.

Zaskakujące oblicze gór

dom, góry, chatka

fot. www.stockphotopro.com

Rozwiązania konstrukcyjne, które są stosowane w budownictwie górskim, tak trudnym i skomplikowanym, są mocno podbudowane historycznie. Najbardziej charakterystyczna dla górskich ów jest ich ów – ich spady są tak duże, że powierzchnia dachu praktycznie styka się z ziemią. Dachy te oparte są na wiązarach dachowych, których zastosowanie warunkuje stabilność takiej konstrukcji. również we wnętrzu tych górskich domów sprawiają dość niesamowite wrażenie, decydując o ich charakterze. Taka dachów pomaga przetrwać trudne warunki klimatyczne w górach – włączając w to duże opady śniegu, który bardzo obciąża konstrukcję. Domy w stylu górskim są budowane już od XIX wieku, a ich nie ulegała w tym czasie zbytnim modyfikacją, stanowiąc dowód na ludzką pomysłowość i talent.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać