ageval.euZdrowie & Uroda › Hipnoza sceniczna – magia czy fach?

Hipnoza sceniczna – magia czy fach?

Tagi:

to nie tylko rodzaj indywidualnej terapii mającej na celu poprawę jakości życia i umiejętności interpersonalncych. Chyba jeszcze bardziej znane są magiczne sztuczki sceniczne wykonywane przez hipnotyzera na zahipnotyzowanej osobie. 

Przeprowadzony przez kompetentne osoby kurs hipnozy powinien dać nam podstawowe i najważniejsze informacje z zakresu hipnozy i hipnoterapii.

Czym jest hipnoza sceniczna?

Hipnoza sceniczna to wykorzystanie możliwości hipnozy w celach rozrywkowych na scenie. Od hipnoterapii różni się przede wszystkim celem, jaki sobie stawia. Sceniczna hipnoza stosuje techniki hipnotyczne, które służą do szybkiego wprowadzenia w trans. Jest on jednocześnie bardzo głęboki.i dlatego może zostać wykorzystany do kreowania efektownych zjawisk scenicznych jak unoszenie się w powietrzu itp.  Hipnotyzerów scenicznych jest wielu na  całym świecie. Zaletą hipnozy scenicznej jest to, że całość jest przeprowadzana dynamicznie, ciągle się coś dzieje.

Jaki jest cel hipnozy scenicznej?

Hipnoza sceniczna pokazuje, jak elastyczny jest ludzki umysł, i co można z nim robić.  W hipnozie estradowej wykorzystuje się zjawiska zachodzące w transie, takie jak katalepsja (zesztywnienie ciała lub jego partii) czy anestezja (czyli znieczulenie części lub całego ciała). Pod ich wpływem ludzie wykonują rzeczy, uznane powszechnie za niemożliwe. Pod wpływem sugestii hipnotyzera, osoby poddane hipnozie mogą wykonywać czynności których w normalnym stanie umysłu nie zrobiłyby ze względu na ograniczenia moralne czy inne. Z tego też powodu wiele osób obawia się hipnozy i jej skutków.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Warto przeczytać