ageval.euCzas wolnyCiekawostki › Gdzie muszą uczyć się przyszli geodeci z Łodzi?

Gdzie muszą uczyć się przyszli geodeci z Łodzi?

jest kluczem do sukcesu. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na kontynuowanie nauki po ukończeniu szkoły średniej. Wiele osób uważa, że studia to dziś obowiązek każdej osoby, która pragnie żyć godnie i za odpowiednie pieniądze. Nie każdy ma jednak możliwość spełniać swoje marzenia. Nie dlatego, że posiadanie nieodpowiednie oceny z matury czy szkoły. Powodem może stać się sama wyższa, która nie interesuje się tworzeniem kierunków, na które chętnie zapisaliby się młodzi ludzie. Tak dzieje się z kierunkiem geodezji. W Łodzi znajduje się technikum geodezyjne. Problem polega jednak na tym, że jego absolwenci nie mają gdzie kontynuować swojej nauki.

Niewątpliwie geodeci łódź mają bardzo utrudnioną naukę w tym kierunku godezji. Przede wszystkim dlatego, że łódzkie uczelnie państwowe nie garna się do zakładania takiego kierunku.

geodeci łódź

Jak nie w Łodzi to gdzie?

Młodzi ludzie, którzy pragną zostać geodetami muszą najczęściej zdecydować się na studiowanie w innym mieście, ponieważ na państwowych uczelniach wyższych nie powstał do 2012 roku żaden kierunek, który nawiązywałby do tego zawodu. Co prawda w Łodzi znajduje się geodezja, ale na prywatnej uczelni. Wiele młodych osób nie zgadza się na taki stan rzeczy, ponieważ bardzo często pracodawcy zwracają uwagę na to, na jakiej uczelni uczył się kandydat na dane stanowisko. Przyszli wolą podjąć nauką na państwowej uczelni w innym mieście, niż studiować na prywatnej uczelni. W Polsce istnieje przecież stereotyp, że prywatne uczelnie nie kształcą na wysokim poziomie. Wiele osób pragnie pozbyć się takich zarzutów, dlatego studia państwowe stają się dla nich jedynym rozwiązaniem.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać