ageval.euCzas wolnyCiekawostki › Farmakologia się ciągle rozwija!

Farmakologia się ciągle rozwija!

Ludzie bardzo czeto mylą farmakologią z samą farmacją. Jak się okazuje ta druga jest dziedziną wiedzy nadrzędną wobec wszystkich dziedzin, które zajmują się lekami. Z kolei sama zajmuje się działaniem leków, tego jakie skutki uboczne przynoszą oraz jakie korzyści dają. Dziś ta dziedzina nadal ma co robić i odkrywać. Na świecie pojawiają się nowe typy choroby, na które trzeba przecież znaleźć odpowiednie .

Studentom przyda się może książka "biologia farmaceutyczna dingermann", która w bardzo prosty sposób wprowadza w farmację. Dzięki temu zdobywanie niezbędnej wiedzy staje się znacznie łatwiejsze.

Książka "farmakologia mutschler" pozwoli nie tylko studentom studiów medycznych, ale również wszystkim ciekwaskim poznać na czym polega farmakologia. To bardzo interesująca dziedzina nauki.

farmakologia mutschler

Młodzi ludzie

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na studia medyczne, mimo że do łatwych one nie należą. Z całą pewnością gwarantują one zatrudnienie po ich ukończeniu, ponieważ w Polsce zaczyna brakować specjalistów, którzy zajmują się medycyna. Ci którzy nie widzą siebie w roli lekarza wybierają się na farmakologię, po której najczęściej będą pracować w laboratorium. ta jest bardzo żmudna, ponieważ odkrywanie budowy oraz właściwości nowych leków zajmuje nieco czasu. Niemniej jednak pomaga w zdobyciu wiedzy na temat leków, które mogą człowiekowi zaszkodzić lub uratować nawet życie.

Na kim robione są badania?

Oczywiście najczęściej badania co do właściwości leków robione są przede wszystkim na zwierzętach. Zdarza się jednak, że do instytutów farmakologi zgłaszają się poszukiwani wcześniej chętni, którzy przyjmują odpowiednie dawki leków, aby sprawdzić ich działanie. Jest to bardzo niebezpieczne, ale tacy chętni dostają za swoje usługi dość spore wynagrodzenie. Oczywiście to nie wiele, jeśli weźmie się pod uwagę szkodliwość niektórych substancji.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać