ageval.euZdrowie & Uroda › Dlaczego czytamy poradniki?

Dlaczego czytamy poradniki?

Żyjemy w czasach, które są naprawdę kontrastowe. Z jednej strony rozwój techniki pomaga człowiekowi, z drugiej jednak wiele ludzi jest coraz bardziej samotnych. Chcemy znać odpowiedź na każde pytanie, chcemy wiedzieć jak żyć, by być zdrowym, szczupłym, szczęśliwym, zrealizowanym w pracy i w łóżku. Regały w księgarniach uginają się pod podręczników, które dotyczą niemal każdej dziedziny życia.

Warto pamiętać, że księgarnia medyczna internetowa często kieruje ksiażki do lekarzy, nie zaś do pacjentów, którym lektura nawet najlepszych podręczników nie pomoże...

na wszystko

Seks, praca, pieniądze, zdrowie, sport i gotowanie – niejedna oferuje wiele książek dotyczących zdrowia. Z pozoru taka działalność może być przydatna, w praktyce jednak coraz więcej osób zamiast wybrać się do lekarza, samodzielnie diagnozuje u siebie różne przypadłości. Brak kompetencji powoduje, że po lekturze pierwszej lepszej co wrażliwszy stwierdzają, że cierpią na nieuleczalne choroby, a ich stan jest ciężki.

księgarnia medyczna internetowa

Kto pisze takie książki?

Funkcją takich książek jest zaspokojenie potrzeb czytelników – zamiast gotowania można poczytać o tym jak gotować, zamiast wyjścia biegać, można najpierw czytać jak to robić prawidłowo. Teoria jest potrzebna, jednak obecnie najczęściej na teorii się kończy. Wszyscy są ekspertami, a tak naprawdę nikt nie posiada wiedzy naprawdę. Warto więc pamiętać, że chociaż księgarnia medyczna internetowa prowadzi sprzedaż naprawdę wielu lektur, to jendak nie zastąpią one kontaktu z lekarzem. Wiele takich poradników czy podręczników pisana jest dla pieniędzy. Co to oznacza? Informacje tam zawarte nie są autorstwa doświadczonych lekarzy, ale pseudo-specjalistów.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać