ageval.euZdrowie & Uroda › Czystość w gabinecie stomatologicznym

Czystość w gabinecie stomatologicznym

Gabinety stomatologiczne, tak jak każde inne miejsca, gdzie przyjmuje się ów, zobowiązane są do przestrzegania pewnych określonych warunków sanitarno-higienicznych. Każdy gabinet, chcąc kontynuować prowadzenie profesji stomatologicznej, zobowiązany jest do, dbania o odpowiednie usuwanie odpadów medyczny.

Profesjonalne pojemniki na odpady medyczne warto kupować w hurtowniach zaopatrzenia medycznego, bowiem wtedy ma się pewność, iż przeszły one wszelkie certyfikaty, są całkowicie bezpieczne i skuteczne.

fot.http://edwinaerringtondds.com/

Pojemnik

Każdy musi mieć specjalne , które są odpowiednio i regularnie oczyszczane. Do takich pojemników, wyrzuca się wszelką tak zwaną „bieliznę stomatologiczną”, czyli zużyte gazy, tampony, itp. Elementy materiałowe powinny być wysyłane do specjalnych pralni chemicznych, gdzie będą prane w odpowiednich temperaturach, które zdezynfekują wszelkie bakterie i zarazki.

Elementy takie jak , , sączki, itp., powinny być wyrzucane do odpowiednich pojemników, które są szczelnie zamykane, natomiast wszelkie nowe części, które zmienia się dla każdego pacjenta z osobna (np. końcówka do ssaka) powinny być montowane na chwilę przed jego przyjściem bądź, gdy już jest na fotelu. Dzięki temu, zapobiegnie się i ograniczy do minimum ryzyko zarażenia pacjenta jakąś chorobą (np. żółtaczką, wirusem opryszczki itp.). , tak jak każdy inny lekarz, który zajmuje się pacjentem, powinni dbać o higienę w swoim gabinecie, robią to bowiem z myślą o swoich pacjentach oraz o sobie.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać