ageval.euDomPorady techniczne › Czy Microsoft Office to jedyny dobry pakiet biurowy?

Czy Microsoft Office to jedyny dobry pakiet biurowy?

Wszelkie pakiety biurowe, ułatwiają oraz usprawniają pracę w firmach o różnych działalnościach - to dowód na to jak bardzo są praktyczne i uniwersalne.

fot.programasde.com

 W internecie możemy znaleźć wiele aplikacji, które oznaczone są jako , ale  czy są równie dobre jak Microsoft Office? Głównym rywalem stał się OpenOffice, który nie odbiega praktycznie niczym od Microsoft Office. Główną zaletą OpenOffice jest jego cena, a właściwie jej brak. Doskonale radzi sobie z otwieraniem rozszerzeń plików z Microsoft Office i nie odbiega jakościowo, jeżeli chodzi o jego funkcjonalność. Posiada wszelkiego rodzaju narzędzia takie same, jakie możemy znaleźć w odpowiedniku firmy Microsoft. Dlatego tak wielu studentów i rodzin posiadających , a niemających licencji na produkt Microsoftu korzysta właśnie z tego pakietu biurowego. W skład którego wchodzi: , , program do prezentacji multimedialnych, edytor graficzny czy też bazę danych.

Czy warto korzystać z pakietów biurowych?

Oczywiście. Wspomagają nas w każdy możliwy sposób. Na przykład edytor tekstu, jest narzędziem intuicyjnym, które pozwala w prosty sposób stworzyć tekst i go sformatować. Nawet osoba, która miała do tej pory styczność tylko z maszyną do pisania nie powinna mieć żadnych problemów ze stworzeniem strony  zawierającej odpowiednio sformatowany tekst. Student potrzebuje prezentację na zajęcia? Nic prostszego! Włączamy odpowiedni program pakietu biurowego i możemy przygotowywać prezentacje niczym nie odbiegające od prezentacji wykonanych przez fachowców w tej dziedzinie. Dlatego warto zainteresować się pakietami biurowymi, które w znacznym stopniu zaoszczędzą nam czas przy wykonywaniu prac biurowych.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać