ageval.euKultura › Czy Madonna jest dobrą aktorką?

Czy Madonna jest dobrą aktorką?

Jak oceniają krytycy filmowi- jak dotychczas okazuje się niezaprzeczalną rekordzistką w kategorii nagrody „Złotych Malin”- czyli odwrotności ów, nagród za najgorsze kreacje filmowe. Wszystkie niemal role odgrywane przez Madonnę, oprócz tej w musicalu „” zostały zgniecione przez krytykę filmową. Madonny nigdy nie stało na zaskakującym poziomie, ale nie można stwierdzić jednoznacznie, że jako aktorka jest ona zupełnie do niczego- to zbyt krzywdzące. Analizując karierę filmową artystki, w dużej mierze można stwierdzić, że w wielu przypadkach nie miała szczęścia do dobrych ról. Być może nie potrafiła wybierać lub odpowiednio walczyć o role w dobrych filmach?


Aktorstwo do kosza?


Pierwszym filmem Madonny, tym z wielkiego obiegu- była komedia- Rozpaczliwie poszukując Susan. Reżyserem była , artystka, która wsławiła się wcześniej ciekawymi produkcjami undergroundowymi, często zahaczającymi o kino alternatywne. Mimo że obraz jest typową czarną komedią charakterystyczną dla lat 80-tych, obecnie ogląda się go z równie wielka przyjemnością, co przed laty. Z kolei następne kręcone obrazy, w których udział miała sama Madonna niekoniecznie zachwycają. Wiele filmów irytuje kiczowatą fabułą oraz manieryczną grą aktorską. Co innym aktorkom mogłoby wśród krytyki ujść na sucho- Madonnie nie zostało wybaczone.


Kiedy Oscar?


Czy Madonna ma jeszcze szansę na Oscara? Trudno powiedzieć. Od prawie 10 lat nie wzięła udziału w kręceniu żadnego filmu, mimo że otrzymała przez ten czas wiele propozycji. Dziś pociąga ją w większym stopniu reżyseria- na koncie ma już dwie produkcje, z dyskusyjnym sukcesem. Wiadomo, że w kwestii kariery ta kobieta jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, możemy się więc po niej spodziewać wszystkiego. Sztuka filmowa może spokojnie obejść się bez Madonny, wystarczająco silnie zakorzeniła się ona w świadomości publiki jako piosenkarka i symbol popkultury. Jest. Istnieje. A nie wszystkie media- jak się okazuje-muszą być zdobyte, aby osiągnąć spektakularny sukces.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Warto przeczytać