ageval.euMotoryzacjaMotoporadnik › Czego uczymy się w czasie kursy jazdy?

Czego uczymy się w czasie kursy jazdy?

ma na celu przygotować nas do egzaminu na . Zdobędziemy wiedzę i umiejętności, dzięki którym będziemy w stanie prowadzić samochód. Taki kurs składa się oczywiście z różnych elementów. Jakich?

Każdy z nas może być świadkiem bądź uczestnikiem wypadku drogowego, dlatego tak ważne jest abyśmy pamiętali o metodach ratowania życia przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Kursy pierwszej pomocy łódź pomogą nam lepiej przyswoić książkową wiedzę.

 

Kurs to przede wszystkim zajęcia teoretyczne. Dlaczego są one tak istotne? Mają na celu zapoznać nas z zasadami, które obowiązują na drogach. Dzięki temu będziemy w stanie poruszać się bezpiecznie. Poznamy znaki i przepisy, dowiemy się jak należy je stosować oraz co się dzieje, gdy je lekceważymy. W czasie tych zajęć odbywamy też . Prowadzony jest on przez specjalne ośrodki szkoleniowe, jak w mieście Łódź. Każdy kierowca ma bowiem obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku. Poza tym poznajemy budowę samochodu, a zdobytą wiedzę utrwalamy sobie wykonując odpowiednie testy i ćwiczenia. One przygotowują nas bezpośrednio do egzaminu.

Zajęcia praktyczne

Czekają nas oczywiście również zajęcia praktyczne. Niektóre osoby po raz pierwszy będą siedziały na fotelu kierowcy. W czasie tych zajęć mamy nauczyć się kierować samochodem. Oczywiście trzeba będzie po kolei opanować każdą czynność – ruszanie, skręcanie, hamowanie, cofanie czy parkowanie. Początkowo zajęcia te odbywają się na specjalnym placu, a dopiero później na normalnych drogach. Cały czas nasze działania kontroluje instruktor. Musimy jednak nauczyć się też jazdy w różnych warunkach oraz szybkiego reagowania na różne sytuacje. Po takim kursie jesteśmy odpowiednio przygotowani do egzaminu. 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać