ageval.euDomRodzina › Czas nostalgii i odpoczynku – święta Bożego Narodzenia

Czas nostalgii i odpoczynku – święta Bożego Narodzenia

Zbliżające się wielkimi krokami , są najlepszym czasem na spędzenie miłych chwil zarówno z rodziną jak i przyjaciółmi. To okres odpoczynku, spotkań przy wigilijnym stole, łączenia się i okazywania miłości. Oczywiście wszystko to powinno nas spotykać również w ciągu roku, jednak zapracowane życie, pełne stresu i obowiązków sprawia, iż na co dzień zapominamy o okazywaniu serca bliskim. Nie pamiętamy aby bez okazji coś im sprezentować czy spełnić . Oczywiście zasada ta nie dotyczy wszystkich i zawsze, jednak w dużej mierze jest ona prawdziwa.

Święta – czas przemiany

Dla wielu osób, okres bożonarodzeniowy, to czas nad sobą, poprawy swojego zachowania oraz sposobu podejścia i traktowania bliskich. Święta to czas, kiedy dopada nas refleksja nad naszym życiem, kiedy to rozumiemy co robimy źle i jakie są nasze . Wiele osób zdaje sobie sprawę, iż naprawdę liczy się dla nich rodzina, i czas z nią spędzony, a nie przepracowane godziny i na koncie. To właśnie wtedy, uświadamiamy sobie, iż nawet pełna nie odda naszym dzieciom czasu jaki spędzamy bez nich w pracy.

Święta – rehabilitacja, ale czy na stałe?

Oczywiście, bardzo ważny jest sam moment, kiedy zauważamy, iż powinniśmy się zmienić. Niestety, bardzo często owa przemiana jest chwilowa. Wraz z zakończeniem świąt, czy też od razu po noworocznej imprezie sylwestrowej, wpadamy od razu w ten sam znany nam cykl pracy i nerwów i kontynuujemy go przez cały rok od nowa. Dlatego tak ważna jest praca nad sobą oraz nieustanny kontakt z bliskimi.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać