ageval.euPraca › Co robi ratownik medyczny po pracy?

Co robi ratownik medyczny po pracy?

Zawód ratownika medycznego jest jednym z najcięższych i najbardziej stresujących stanowisk związanych z służbą zdrowia. Codziennie ratownicy pomagają ludziom poszkodowanym w różnych sytuacjach i są narażeni na wiele niebezpieczeństw. Niejednokrotnie to co widzą na miejscu wypadku pozostawia w ich psychice ślad, który ciężko jest zatrzeć. Od nich w dużej mierze zależy nasze zdrowie i życie, dlatego tak ważne jest aby do pracy przychodzili zrelaksowani i wypoczęci.

Każdy ratownik medyczny musi odpocząć po pracy. Nie może on jednak pozwolić sobie na zbyt duże szaleństwo np. z alkoholem, bo może być w każdej chwili wezwany do pracy. Ci specjaliści ratujący nam życie mają naprawdę trudną pracę.

Polskie realia

Po dyżurze niby ma sporo czasu na wypoczynek. Jednak często niskie zarobki zmuszają ów pogotowia do szukania dodatkowego zajęcia, które pozwoli na utrzymanie rodziny i godne życie. Tryb pracy stosowany w pogotowiu pozwala na pracę na drugim etacie lub dorabianie na kontraktach w innych placówkach. Jest bardzo wielu ratowników medycznych pracujących w dwóch miejscach na raz. Sytuacja taka na dłuższą metę nie służy jednak ani samym ratownikom, ani nam wszystkim.

Przemęczony ratownik = zły pracownik

U permanentnie zmęczonego, niewyspanego ratownika medycznego gwałtownie wzrasta prawdopodobieństwa popełnienia błędu. O ile w innych zawodach drobne potknięcia nie mają tak przykrych w skutkach konsekwencji, w tym przypadku mogą być one tragiczne. Nawet najlepszy ratownik medyczny z dużym doświadczeniem i wiedzą, kiedy jest przemęczony i nie ma w ogóle czasu na wypoczynek, może zamiast pomóc wyrządzić krzywdę.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać