ageval.euPracaFinanse firmowe › Chcesz pomagać biednym, musisz zapłacić!

Chcesz pomagać biednym, musisz zapłacić!

Chęć pomagania biednym czy ludziom w zdecydowanie gorszej sytuacji, nazywana oficjalnie filantropią, powoli, w ostatnich latach staje się zjawiskiem coraz bardziej popularnym. Można wręcz powiedzieć, że filantropia staje się z roku na rok coraz bardziej modna. Trzeba jednakże oddać ludziom i oddzielić tych, którzy pomagają z potrzeby serca od tych, dla których najważniejsze jest dbanie o własne imię, a także osobliwa reklama. Mimo iż okazuje się, że takich drugich przypadków w świecie jest bardzo wiele, to wciąż istnieją ludzie, dla których pomaganie innym nie jest sposobem na poprawienie własnych wyników, lecz kierowanie się dobrem drugiego człowieka.

Decydując się na serwis z rachunkowością, musimy wcześniej poznać wszystkie ważne szczegóły. Nie dziwmy się, że zajmie nam to sporo czasu.

zawsze traci dwa razy

bieda, nędza, biedna kobieta, strach

fot. http://www.lagunaimages.com

Okazuje się jednak, że chęć pomagania innym bardzo często nie wystarczy do tego, żeby faktycznie takie rzeczy robić. Człowieka bardzo często ograniczają możliwości finansowe czy brak czasu, a z takimi składowymi bardzo ciężko jest walczyć. Wystarczy rozważyć na przykład problem istnienia różnego typu fundacji. Już na założenie jej potrzebne są pieniądze – minimum 1000 zł dla fundacji fiskalnej. Dodatkowy koszt to oczywiście prowadzenie księgowości – rachunkowe za taka obsługę dla organizacji policzy sobie około 2000 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że takie koszty są konieczne. Bez biura rachunkowego finansów w ryzach jest bardzo czasochłonne i praktycznie niemożliwe. to pierwszy krok, a jak praktycznie zarabiać na jej działalność? To już wynika z pomysłów organizacyjnych organizatora.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać