ageval.euCzas wolnyCiekawostki › Budowa mostów

Budowa mostów

W naszym życiu mosty obecne są od dawna. Przekraczanie rzek czy przepaści w miarę rozwoju techniki wymagało także rozwoju budowy mostów które musiały stawać się coraz większe i wykonane z coraz to mocniejszych materiałów aby ciężkie samochody nie były w stanie zarwać jedynej nie raz drogi transportu do miasta. W dzisiejszych czasach budowa mostów jest bardzo skomplikowana i wymaga wykorzystania do produkcji elementów z których buduje się mosty specjalistycznych narzędzi takich jak czy . Dzięki wytrzymałości obecnych konstrukcji może się odbywać po nich dość duży ruch.

Specjalistyczne narzędzia takie jak tłoczniki, spawarki umożliwiają plastyczną obróbkę elementów o niewielkiej grubości ale za to sporej długości i szerokości. Daje możliwość profesjonalnego wykonania różnych elementów z metalu i tworzyw metalopodobnych.

Konstrukcje mieszane

Przeważnie nie ma potrzeby budowania bardzo długich mostów. Zdarzają się jednak że zaistnieje potrzeba wybudowania konstrukcji o naprawdę dużej długości. Praca ludzi obsługujących tłoczniki czy spawarki jest wtedy nie zastąpiona ponieważ większość tak długich mostów jest budowana z metalowych elementów. Pozwala to na większą plastyczność mostu

Most odporny na pogodę

Bardzo długie mosty wymagają odporności na wiatr czy zmienne warunki pogodowe. Konstrukcja stworzona z czasem małych elementów stworzonych za pomocą tłoczników ale za to bardzo wytrzymałych nie może pod wpływem warunków atmosferycznych zmienić swoich właściwości i zagrozić w żaden sposób bezpieczeństwu osób znajdujących się na moście lub poruszających się nim. Oznacza to że wszystkie elementy z których most ma zostać wykonany muszą byś sprawdzone przez specjalny zespół techników kontrolujący jakość i wytrzymałość materiałów.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać