ageval.euPracaPracownik › Biznesmen w podróży

Biznesmen w podróży

w wielkich korporacjach lub też mniejszych firmach wymaga w dzisiejszych czasach licznych i długotrwałych wyjazdów służbowych. Kiedyś nazywane były one „delegacjami”, dziś mówi się raczej ogólnie o „pracy w trybie mobilnym”. Straszne – ludzie urodzeni w pierwszych dziesięcioleciach powojennych – nie byli przystosowani do takiego trybu pracy, dlatego dziś zwykle nie robią już fantastycznej kariery i stopniowo wycofują się z rynku pracy. Kolejne roczniki zaś, przystosowują się dość płynnie do nowych warunków i wręcz nie mają nic przeciwko ciągłym zmianom miejsca pobytu czy zamieszkania.

Restauracja i motel route one to miejsce, gdzie można dobrze zjeść, wypocząć w czasie podróży, jak i zorganizować imprezę okolicznościową.

Codzienność pracy biznesowej

hotel, hotel miejski

fot. upload.wikimedia.org

Tymczasem, nieustanna konieczność przemieszczania się w poszukiwaniu nowych klientów czy partnerów, czy też kontrola nad realizacją kolejnych ów, wymuszają na biznesmenach nie tylko wielka mobilność, ale również rezygnację z wielu aspektów ich życia prywatnego (sport, grupa przyjaciół czy wreszcie rodzina). Czas takich wyjazdów służbowych jest bardzo zróżnicowany: od kilku dni do nawet wielu miesięcy. W czasie tych wojaży trzeba mieć, gdzie się zatrzymać, co robić i gdzie pracować. Najczęściej wykorzystywaną bazą noclegową jest oczywiście oraz o wysokim standardzie To właśnie hotel jest miejscem, gdzie biznesem spędza najwięcej czasu, dlatego tak ważny jest odpowiedni jego dobór. W nim również najczęściej zapewniane jest . Miejsce pracy biznesmena jest często niewiadomą aż do jego przyjazdu, co czasami wywołuje zdziwienie i zaskoczenie przy pierwszej w nim wizycie. Oprócz wszelkich negatywnych skutków, podróże służbowe pozwalają danej osobie dokształcić się i zobaczyć kawal świata. 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać