ageval.euPodróże › Argentyńskie ciekawostki

Argentyńskie ciekawostki

może stać się bardzo przyjemne. Nie można się więc dziwić, że Polacy coraz częściej decydują się zwiedzać inne kraje i poznawać obce kultury. Jeszcze kilkanaście lat temu było to praktycznie niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że większości Polaków nie było stać na tak dalekie podróże. W XXI wieku Polacy nie tylko decydują się na poznawanie dalekich krajów, ale również uczą się ów, aby w czasie podróżowania komunikować się w łatwiejszy sposób.

hiszpański kraków

Dla polskiego społeczeństwa nadal tajemnicą staje się Ameryka Południowa. Wyjazd do Argentyny może stać się nie tylko przygodą życia, ale również doskonałym doświadczeniem. Nic więc dziwnego, że nauka hiszpańskiego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Znając można wejść w bezpośrednie relacje z mieszkańcami i znacznie więcej załatwić w czasie zwiedzania.

Skąd się wzięła ?

Ucząc się hiszpańskiego warto również poznać kulturę tego kraju. Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób znacznie łatwiej jest zrozumieć ludzi, którzy mieszkają w tym kraju, ich specyfikę oraz sam język. Pochodzenie nazwy „Argentyna” wzięło się od legendy związanej z Sierra del Plata (Srebrne Góry), która krążyła między hiszpańskimi ludami. Portugalscy konkwistadorzy wydobywali srebro na terenie Sierra del Plata. I tu zaczyna się nawiązanie do słowa „argentyna”, które po łacinie oznacza srebro (argentum). Termin „Argentyna” pierwszy raz pojawia się na mapie weneckiej, która jest z 1536 roku. Jadąc do Argentyny można zawsze wspomnieć o legendzie związanej ze srebrem. Jeśli opowiemy ją w języku hiszpański niewątpliwie zrobimy bardzo duże wrażenie na rozmówcy.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać